Kotlebovi muzikanti.

Autor: Ivan Sedliacik | 29.5.2014 o 14:58 | Karma článku: 5,12 | Prečítané:  942x

Dnes pred úradom BBSK hrali dvaja muzikanti. Boli z etnika, ktoré pán župan nemá veľmi v obľube. Priamo pod oknami kancelárie dali jemu, ale aj iným politikom inšpiráciu, ako by sa mohli riešiť socioekonomické problémy nielen tohto etnika...

Nezvyknem dávať peniaze do klobúka pouličným umelcom, ale dnes som intuitívne dal. Rovno 50 centov. V priebehu 10 minút cinklo v klobúku ešte 3 krát a podľa úsmevu darcov som vytušil, že okoloidúci odmenili muzikantov nielen za hudbu, ale aj za odvahu hrať pod oknami samosprávnej inštitúcie, ktorej šéf sa tam prekrúžkoval vďaka politike strachu z tohto etnika.

Prejdime však k ekonomickému rozmeru tohto príbehu. Dvaja muzikanti si dnes zarobia možno aj po 30 eur (čo za mesiac je slušných 600 na ruku). Pokiaľ hraním „neporušia“ nejaké zákony a VZN a štát s pomocou svojich donucovacích prostriedkov z nich nespraví kriminálnikov (nezaplatenie poplatku SOZA-e, dani z príjmu, odvodov, poplatku za zabratie verejného priestranstva...a iné). Všetky tieto nezmyselné povinnosti len demotivujú viac ľudí z ich komunity od podobnej ekonomickej aktivity.

Aké živé by boli námestia a uličky slovenských miest, keby na každom rohu bol muzikant? Koľko rodín zo sociálne slabších vrstiev by si takto prilepšilo? Stačilo by zrušiť nezmyselné nariadenia a predpisy a urobiť pár pilotných motivačných projektov, ktoré by slúžili ako PR.

Tragikomickou správou dňa je tiež snaha štátu zaviesť novú zrážkovú daň z výkupu odpadov. Z každých 100kg prinesených odpadov bude odteraz patriť štátu rovných 19kg! Takto bude môcť štát formou ďalšieho prerozdelenia trestať tých aktívnejších, ktorí každý deň chodia s káričkami po krajniciach a odmení tých lenivých, ktorých jediná ekonomická aktivita spočíva v čakaní na dávky pred poštou.

Tomu sa hovorí parádna sociálna politika!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

EKONOMIKA

Posúvanie dôchodku sa nepáči odborom, štát nevylučuje zmenu

V roku 2017 sa dôchodok posunul o dva a pol mesiaca.


Už ste čítali?